Projekt i ri pranë gjimnazit “Ali Demi”

Kryetari i Bashkisë Vlorë, Z. Dritan Leli: Projekti funksional dhe estetik. Punimet ne bulevardin Ismail Qemali…

Ja sesi të çaktivizoni gjurmimin e vendndodhjes suaj nga Facebook

Facebook lançoi ditën e sotme kontrolle të reja të privatësisë për përdoruesit Android dhe dërgoi njoftime…

Galaxy S10 5G është telefoni që askush nuk ka për ta blerë

Galaxy S10 5G debuton në tre mujorin e dytë të vitit në SHBA për operatorin Verizon…

SHBA thirrje protestuesve: Refuzoni thirrjet për dhunë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës përmes një postimi në rrjetin social Facebook, u bëjnë apel pjesëmarrësve…

Protesta e opozitës, Mogherini-Hahn: Dënojmë retorikën për dhunë!

Ndërkohë që mbështetës të opozitës shqiptare janë mbledhur për të protestuar përpara Kuvendit të Shqipërisë, në…

Porti i Peshkimit do të lirohet nga mjetet motorrike

Së shpejti Porti i Peshkimit do të lirohet nga mjetet motorrike të sekuestruara dhe të grumbulluara…

Vlorë, restaurohen godinat historike – Ndërhyrje në 68 objekte. Rama: Perspektiva turistike, shumë premtuese

Kryeministri, Edi Rama, është ndalur këtë fundjavë në qytetin e Vlorës ku ka inspektuar nga afër…

Protestuesit drejt kryeministrisë, Rama pret vlonjatët në Sheshin e Flamurit

Ndërkohë që mijëra njerëz nga qytete të ndryshme të Shqipërisë janë nisur drejt kryeqytetit, për t’iu…

500 ‘policë’ të rinj të FRPD-së gardh mbrojtës para efektivëve tek kryeministria

Partia Demokratike raporton se rreth 500 të rinj të Forcave Rinore të Partisë Demokratike janë organizuar…

Pamjet KRAHASUESE me dron/ Pjesëmarrja e protestuesve të PD dhe takimi i Ramës me vlonjatët

Në të njëjtën kohë që opozita mban protestën kundër qeverisë, kryeministri Edi Rama ndodhet në qytetin…