Porti i Peshkimit do të lirohet nga mjetet motorrike

Së shpejti Porti i Peshkimit do të lirohet nga mjetet motorrike të sekuestruara dhe të grumbulluara…

Opozita jep dorëheqjen! Nuk kemi vullnet për të qeverisur popullin Shqiptar

Kryetari i partisë më të madhe opozitare në shqipëri ka dalë në një deklaratë përshtyp duke…

Vlorë, restaurohen godinat historike – Ndërhyrje në 68 objekte. Rama: Perspektiva turistike, shumë premtuese

Kryeministri, Edi Rama, është ndalur këtë fundjavë në qytetin e Vlorës ku ka inspektuar nga afër…

Rama konfirmon Lelin? Më gjigandi për Bashkinë e Vlorës

Kryeministri Edi Rama u shpreh nga Vlora se me Dritan Lelin në krye të bashkisë, PS…

Huliganët e PD sjellje rrugaçërore dhe kriminale në pseudo-protestën e Opozitës

Protestuesit po godasin me sende të forta derën e kryeministrisë, për ta thyer atë dhe për…

Protestuesit drejt kryeministrisë, Rama pret vlonjatët në Sheshin e Flamurit

Ndërkohë që mijëra njerëz nga qytete të ndryshme të Shqipërisë janë nisur drejt kryeqytetit, për t’iu…

500 ‘policë’ të rinj të FRPD-së gardh mbrojtës para efektivëve tek kryeministria

Partia Demokratike raporton se rreth 500 të rinj të Forcave Rinore të Partisë Demokratike janë organizuar…

Pamjet KRAHASUESE me dron/ Pjesëmarrja e protestuesve të PD dhe takimi i Ramës me vlonjatët

Në të njëjtën kohë që opozita mban protestën kundër qeverisë, kryeministri Edi Rama ndodhet në qytetin…

Protesta e PD, shtyhet ndeshja Tirana-Luftëtari

Protesta e opozitës, e parashikuar për paraditen e së shtunës, ka ndikuar edhe në mbarëvajtjen e…

DEBATI LIVE/ Peza: Opozita nuk ka asnjë mundësi të mundi PS me votë, prandaj e kërkon me DHUNË

Sekretari për marrëdhenien me mediat në PS, Alfred Peza u shpreh se opozita po kërkon ardhjen…